טלפון: 050-7675152

מופע ג'אגלינג וסדנת ג'אגלינג

למה כדאי ללמוד גאגלינג - היתרונות הקוגנטיביים

לפני יותר מעשר שנים התבצעו מספר מחקרים בנושא הג'אגלינג, המחקרים השוו בין קבוצות שתרגלו ג'אגלינג במשך כמה שבועות וקבוצות שלא תרגלו ובכל המחקרים התוצאות היו חד-משמעותיות, האימון בג'אגלינג מגדיל משמעותית את החומר האפור במוח, בעיקר באזורים הקשורים לתפקוד מוטורי.
המשמעות של הגדלת החומר האפור היא בין היתר, שיפור הזיכרון, יכולת למידה מהירה יותר, יכולת ריכוז גבוהה יותר ולאורך זמן רב יותר ושלל יתרונות נוספים שכל אחד היה רוצה להרוויח אבל במיוחד שתי קבוצות של אנשים: ילדים עם בעיות קשב וריכוז וספורטאים:
ילדים עם בעיות קשב: ילדים אלו ירוויחו יכולת גבוהה יותר להתרכז ולהבין את החומר הנלמד בכיתה (גם בנושאים עיוניים), לימוד הג'אגלינג מפגיש את הילדים עם אתגר הדורש נחישות וכוח רצון וזה מהווה עוד שיעור לחיים, מי שמשקיע ולא מתייאש מהר מצליח ללמוד דברים חדשים, הילד צובר חוויה חיובית של לימוד והערך העצמי שלו עולה.
ילדים ובני נוער עם בעיות קשב וריכוז מדווחים לי שבמקרים שהם צריכים לשבת בבית וללמוד חומר עיוני למבחן הם די מהר מאבדים ריכוז ומה שעוזר להם לחזור לקשב זה כמה דקות של תרגול ג'אגלינג, אני ממליץ אפילו על 5 דקות אימון כל חצי שעה של למידה, זה גורם לילד לקום (הדם זורם מהר יותר) ולהתרכז במשהו אחר, פיזי ואחרי האימון הקצר קל לו לחזור להתרכז במה שהוא לומד כרגע. המלצה נוספת היא למי שסובל מחרדת מבחנים, לפני מבחן כדי לשבור את מעגל הלחץ קחו כמה דקות לתרגול של אימון ותופתעו מאוד להרגיש הרבה יותר רגועים ומפוקסים למבחן.
 
ספורטאים: אצל ספורטאים תחרותיים אני ממליץ לתרגל ג'אגלינג משני סיבות עיקריות, האחת היא בדומה לילדים, חרדה ולחץ לפני תחרות / משחק, ספורטאי שנמצא במצב לחץ לא יוכל לבצע את המיומנויות בצורה מושלמת ולכן אימון של 10-5 דקות לפני המשחק או התחרות יפחית משמעותית את הלחץ ויגביר את יכולת הריכוז שלו. הסיבה השנייה היא עניין החומר האפור במוח, הגדלת החומר האפור תורמת ללימוד של מיומנויות מוטוריות, מה שמאוד חשוב לספורטאים מכל ענף ספורט ולכן אימון ג'אגלינג גם שהוא לא קשור בכלל לספורט יכול לעזור בפיתוח המוח.
ובנימה אישית, אני שסבלתי מחרדת קהל הצלחתי להגיע למצב היום שאני מסוגל לבצע מופעי קרקס מול מאות אנשים ומה שעזר לי בהתחלה זה חימום ג'אגלינג, חימום קצר לפני המופע הוריד לי את הלחץ ועזר לי להיות קליל ומשוחרר במהלך המופע ג'אגלינג.
עיצוב ובניה שטיבל.קום